YMCA T.S., o.s.
6. skautský oddíl
696 83 Domanín
www.ymcadomanin.cz

29.3.2014 Kam oko dohlédne, aneb co by kamenem dohodil...

Vloženo: 29.03.2014

Bílé Karpaty leží jen malý kousek od Domanína, jsou krásně vidět z kopce od kravína a přece tam z celé družinky Lvů téměř nikdo nebyl. Rozhodli jsme se to napravit a v sobotu ráno jsme vyrazili autobusem do Veselí nad Moravou a odtud vlakem do Javorníka. Na kládě ležící u plotu místního fotbalového hřiště jsme se posilnili svačinou, nazuli si brusle a vyrazili směr Filipovské údolí. Zdatnější bruslaři vyrazili ve skupince s Ríšou a ostatní se rozhodli, že budou dělat poprovod mně:-).
Odměnou za tříkilometrový, mírně stoupající úsek nám byl pohled na zalesněné kopce, pasoucí se krávy a sněžná děla na přilehlé sjezdovce. Někteří z nás si té krásy ani nevšimnli, protože se pekelně soustředili na cestu a ten "nekončící kopec" před námi.
Před chatou Filipov jsme si všichni moc rádi zuli brusle a vrhli se k jezírku, kde si daly sraz snad všechny žáby z okolí. Po prozkoumání přilehlého okolí se někteří vydali hledat jabka, jiní se pustili do šachové partie s velkými šachovými figurami. Všichni jsme si užili dřevěný prolézací hrad, který se perfektně hodil ke všem našim hrám.
Po vydatném odpočinku, kdy jsme nabrali sílu, jsme pokračovali na bruslích po stopách dalšího jabka až k Liščí boudě, ale to se nám buhužel nepodařilo ulovit, protože silnice byla zanešená blátem a kameny od strojů, které zde těží dřevo. K chatě Magovka jsme proto nedojeli, nám to ale nevadí, protože se sem určitě ještě vrátíme, třeba na kole a to jabko ulovíme :-).
Cestou dolů jsme jeli jako o závod a popravdě jsme byli rádi, že máme chrániče, tedy někteří z nás. Oběd jsme si dali zase na Filipově a na bruslích se vrátili až dolů do vesnice. Rozhlednu Drahy jsme si také nechali na příště, ono z ní prý stejně nejde daleko dohlédnout :-)

Zpět na seznam galerií

 
 Email:
 
  • vasinovalidka@seznam.cz

© 2010 Idex.cz