YMCA T.S., o.s.
6. skautský oddíl
696 83 Domanín
www.ymcadomanin.cz

20.11.2013 Družina Soviček po myslivecku

Vloženo: 20.11.2013

Tuto „mysliveckou“ družinku jsme měli původně naplánovanou tak, že půjdeme k mysliveckému posedu, ale počasí nám nepřálo. Proto si své první úkoly děti hledaly ukryté na starém hřbitově. Na každého čekal vystřelený patron ve kterém byl krátký popisek myslivecké činnosti v období zimy a prosincovým úkolem, za který děti pak získají případné bodíky do sbírky. Sem za námi došel pan Trýska s loveckým psem, aby dětem předvedl jak se svým mazlíčkem pracuje a odpověděl jim na jejich otázky skrz lovectví a myslivost. Potom co nám Dara přinesla několik aportů a ukázala, jak umí poslouchat, se děti podívaly jak mají vypadat jesličky a potrava pro zvířátka. Pak jsme se všichni uvelebili na svačinku a pan Trýska jim k dobrému chutnání předváděl napodobování srnčí a jelení zvěře, postřelených zajíců…. Dětem se to velmi líbilo, hlavně potom zbraň, kterou jim také předvedl.
Po svačince si mohli všichni zastřílet z připraveného luku, praku a vrškostřílu do terče. Myslím, že nejvíce se všem líbilo střílení z luku, který někteří drželi v ruce poprvé. Na závěr se děti ještě dozvěděly pár zajímavostí o trofejích, které má pan Trýska doma. Nejvíce se jim líbilo vyprávění o lasičce, divočácích, jelenech a nejen to, také jsme se dostali k rybolovu a rybám, takže se děti pořád na něco ptaly, až jsme málem nestihli návrat na faru včas za čekajícími rodiči
Myslím, že tato družinka se dětem líbila. Snad si i odnesly pár informací a doufám, že si i uvědomily, že myslivec není jenom ten, který chodí na zvířata s puškou, ale především je to člověk, který se o ně po celý rok stará a ve svém volném čase rozvíjí záliby a zájmy ve prospěch myslivosti a ochrany přírody celkově.

Zpět na seznam galerií

 
 Email:
 
  • vasinovalidka@seznam.cz

© 2010 Idex.cz