YMCA T.S., o.s.
6. skautský oddíl
696 83 Domanín
www.ymcadomanin.cz

29.10.2013

Vloženo: 30.10.2013

Počet dětí: 18
Věk: 4-13 roků
Čas: 2 hodiny
Popis: Děti vyrazily na kratší štafetovou hru. Počasí sice moc nepřálo, ale to mrholení všechny zvládly a naopak vypadaly, že se jim to běhání venku i líbilo. Cesta byla vyznačená šipkami z klacíků či kamenů, kříd a fáborků. Úkoly byly za sebou postaveny tak, aby jeden navazoval na druhý a posunul spád cesty dopředu, a také na to, aby děti popřemýšlely nad menším množstvím otázek ze skautingu a přírody.
Část cesty vedla od fary kolem kostela k novému hřbitovu a konec po polní cestě k mysliveckému zásypu. Odtud trnkovou alejí zpět do klubovny. Úkolů bylo několik např. vyluštit tajenku, kterou přichystala Terezka Němcová, poznat zvířecí stopy, vzpomenout si na obsah KPZ, najít a poznat několik listů stromů a rostlin, najít lískáče a ukryté kartičky, najít si svou odměnu a podepsat se na „listinu přítomných“ otiskem svého prstu….
Soutěžních skupinek bylo celkem 6 a nejlepší získali až 50 bodů, byla to skupinka Deniska M. + Kristýnka P. a hned za ní skupinka Kuba H.+Mareček Č.+Laurinka M.. Ale úkoly se krásně dařilo splnit i ostatním skupinkám.
Když se všechny děti vrátily zpátky na klubovnu, zodpověděli jsme si všechny otázky a vyhodnotili si úkoly. Potom si děti mohly vyrobit strašidelný zápich a dýni z barevných papírů. Navíc Terezka N., Terezka Ž. a Marek H. připravili pro své kamarády krásné občerstvení ve formě sušenkových pavoučků, popcornu a ostatních dobrot. Patří jim velký dík za celkovou přípravu klubovny a pomoc při štafetové hře.
Na závěr si všichni zahráli čokoládovou hru s kostkou a věřím, že se oběma družinkám společná soutěžní družinka líbila. Určitě nebyla poslední

Zpět na seznam galerií

 
 Email:
 
  • vasinovalidka@seznam.cz

© 2010 Idex.cz